trapper

Bitcoin Yasal mı?

Tue May 08, 2018 8:24 pm

Bitcoin kullanımının yasallığı konusunda sorularınız olması anlaşılabilir.

Para birimini yöneten geleneksel düzenlemeler ve yönetmeliklerin dışında bir oluşum. Bitcoin yasadışı sahte paradan tamamen farklıdır. Bitcoin’deki bu endişelerin birçoğu, yasaların açıkça ihlali yerine, bitcoin’in yanlış anlaşılması ve mevcut kuralların eksikliğine dayanır.

Aslında bitcoin ile kanunlar arasındaki ilişki, bu dijital paranın nasıl kullanıldığına bağlıdır.

Yasa koyucu ve düzenleyici kurumlar bitcoin’in yarı gizli ve merkeziyetçiliğinden endişe duyuyorlar. Kara para aklama, yasa dışı malların alınması ve takip edilemediğinden dolayı ticaretteki vergi kaybı büyük sorun olarak görünüyor.

Bitcoin'den nereden ve nasıl yararlanacağınıza bağlı olarak, dijital para birimiyle ilgili en son düzenlemeler hakkında güncel bilgi almak önemlidir. Kanunlar değişebilir, giderek artan bir şekilde platform popülerlik kazanırken, bitcoin yasallığı hakkında sorular gündeme getirilmeye devam edecektir.

Ülkedeki değişen kanunları ve yönetmelikleri takip ederek hareket etmelisiniz.

Kaynak: Coinliz

cryptotto
Platinum Bitcoiner
Platinum Bitcoiner

Re: Bitcoin Yasal mı?

Thu Jun 07, 2018 8:00 pm

...................

bilalbektaş
Nickel Bitcoiner
Nickel Bitcoiner

Tue Sep 18, 2018 8:23 am

Bitcoin yatırımı yapmaya başladığım andan itibaren çevremde bu tarz soruları çok duydum. Ve cevaplamaktan da hiç gocunmadım. Sizlere de kısaca bitcoin güvenli mi anlatmak istiyorum. Toplum olarak paranın henüz sanal olmasına alışkın olduğumuz ve güvenilir gördüğümüz söylenemez. Düşünsenize mahalle bakkalında kartla alışveriş yapmak istediğimizde bile yüzümüze ters ters bakan esnaflarla karşılaşıyoruz. Şimdi bu esnaflar düşünüldüğü zaman bitcoin kullanımına henüz hiç hazır olmadığımızı anlayabilirsiniz. Güvenilirlik konusunda da çeşitli çekinceler bulunmaktadır. Buna karşın bağlı olduğu birçok protokol bulunmaktadır. Bu protokoller dahilinde yapılan işlemlerin hepsi şifrelenmektedir. Aynı zamanda yapı itibariyle de sağlam bir işlem kayıt hafızası olduğu bilinmektedir. Kullanıcı hatası olarak tanımlanacak hacklenme ve şifre çaldırma gibi durumlar dışında herhangi bir güvenlik sorununun olmadığı söylenebilir. Diyeceğim o ki bitcoin hakkında araştırma yapmadan önce sakın yatırım yapmaya başlamayın. Ben 4 yıldır bitcoin yatırımcısıyım bu sayfadan da sürekli takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/

makdas28

Thu Sep 20, 2018 2:15 am

Arkadaşlar daha önce bankacılık düzenleme kurumu bu konuyla ilgili açıklama yapmıştı. hepimizin aklına takılan bir konu bu. Şu sitede şöyle bir yazı var https://coinkazanma.com/turkiyede-bitco ... usu-nedir/

Return to “Türkçe”