vcealicu
Posts: 5
Joined: Sat Dec 26, 2015 7:29 pm

Ce te-a atras catre Bitcoin?

Wed Jan 06, 2016 10:43 pm

Daca ai ajuns aici, esti intr-un loc bun, felicitari!

Cu totii avem o poveste despre cum am inceput sa fim implicati in acest spatiu si ce ne-a convins ca Bitcoin este o tehnologie revolutionara (presupunand ca sunteti convinsi daca nu, ascultati cateva talks de-ale lui Andreas Antonopoulos si va convinge el).

Ma gandeam sa folosim acest thread ca sa dicutam ce ne-a atras spre Bitcoin asa ca o sa incep eu.

Prin Octombrie 2014 am reusit sa primesc finantare impreuna cu un prieten sa facem un portal unde sa acoperim cat mai multe aspecte din cryptocurrencies (https://www.cryptocompare.com/). Ceea ce m-a convins ca exista foarte mult potential in Bitcoin a fost faptul ca am inceput sa ascult multe podcasturi cu cryptocurrencies si ca m-am dus la destul de multe events legate de cryptocurrencies. Ne-am apucat sa dezvoltam cryptocompare pt ca toate alternativele ni s-au parut insuficent de bune si destul de greu de folosit. Am lansat siteul prin August 2015 (dupa vreo 9 luni de development) si momentan aveam in jur de 1800 de utilizatori inregistrati.

In ultimul timp am incercat sa ma implic mai mult in comunitate, m-am apucat sa scriu raspusuri pe Quora (https://www.quora.com/profile/Vlad-Cealicu/highlights) si i-am contactat pe cei de la forum.bitcoin.com sa ii intreb daca au nevoie de ajutor.

In principal am hotarat sa fiu implicat in cryptocurrencies (nu numai Bitcoin ci si Ethereum si altele) pt ca exista foarte mult potential. Toti (asa sper eu cel putin) vrem sa schimbam lumea si sa avem un impact pozitiv. Eu consider ca aplicatiile bazate pe cryptocurrencies si un spatiu mai bun in care lumea sa discute idei si sa decopere monede viruale noi in timp ce isi montorizeaza valoarea celor pe care le au deja ar fi locul unde am cea mai multa experienta sa fac un produs cu adevarat bun si ar fi un inceput bun.

Pe voi ce v-a facut sa va implicati in cryptocurrencies?

User avatar
superiorus
Nickel Bitcoiner
Nickel Bitcoiner
Posts: 58
Joined: Sat Oct 08, 2016 9:38 am

Donate BTC of your choice to 1PQwKUHBTUzYB62pwyYXkNFD8SGxp4anAk

Contact: Website Skype

Re: Ce te-a atras catre Bitcoin?

Sun Oct 09, 2016 11:20 am

Wow !
Am aflat ca un portal de succes este opera unui roman :)
Felicitari si mult succes in toate planurile.
Image

vcealicu
Posts: 5
Joined: Sat Dec 26, 2015 7:29 pm

Re: Ce te-a atras catre Bitcoin?

Sun Oct 09, 2016 4:26 pm

Mersi mult @superiorus. Nu suntem inca un portal de succes, mai e mult de munca. Incet, incet sper sa ajungem acolo.

Si designerul nostru este tot roman. Avem echipa aici: https://www.cryptocompare.com/about-us/ (putin mai jos pe pagina) Tocmai ce am mai angajat inca 2 persoane. Daca ai vreo idee de cum am putea sa facem siteul mai bun poti sa montactezi direct (skype vlad.cealicu sau email vcealicu@cryptocompare.com)

User avatar
Dynamix
Nickel Bitcoiner
Nickel Bitcoiner
Posts: 66
Joined: Thu Mar 23, 2017 9:13 pm

Donate BTC of your choice to 3BMEXFVAZDPbWHoP6wDkpu6J3MxStXXijf

Contact: Website Telegram

Re: Ce te-a atras catre Bitcoin?

Mon Mar 27, 2017 8:27 pm

Faptul ca poti trimite bani foarte rapid inconjurul lumii si nu trebuie sa platesti foarte mult fees. In plus e digital money :D

Return to “Romanian”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests