Koinbox
Posts: 2
Joined: Sat Sep 12, 2020 10:28 pm
Contact: Telegram

İsrailli Firma, Bitcoin Kazancını İkiye Katladı

Fri Mar 12, 2021 10:23 am

Çalışmalarını İsrail’de sürdüren Altshuler Shaham isimli firma, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde boğa rallisinden faydalanarak sahip olduğu dijital varlık miktarını tamı tamına ikiye katladı. Bu durum şirketin hisselerinin artmasına da neden oldu. Grayscale Trust aracılığı ile yapılan satın alma işlemini detaylı bir şekilde incelediğimizde 100 milyon Dolar gibi bir yatırım değeri karşımıza çıkıyor.

Bu değer an itibarıyla 200 milyon Dolar’a ulaşmış durumda. Firma, yaptığı açıklamada, bu yatırımı yapmadan önce uzunca bir planlama sürecine imza atıldığını ve değerlendirmelerin yapıldığını itiraf etti. Gerçekten büyük bir rakam ve aynı zamanda büyük bir cesaret örneği olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Kurumsal Yatırımın Beşiği: Bitcoin

Markaların yakından ilgilendiği bir dijital varlıktan söz ediyoruz. Bitcoin, şu an için en çok kurumsal yatırım ve yatırımcıya sahip dijital varlıkların başında geliyor. Bu tür yatırımlar Bitcoin’in bilinirliğini arttırdığı gibi aynı zamanda piyasa değerini de güçlü bir şekilde etkiliyor.

Tesla, bunun en kıymetli örneklerinden bir tanesidir ve Elon Musk’ın, dijital varlıklarınız ile Tesla satın alabileceksiniz açıklamasını da unutmamak gerekiyor. En büyük yatırımı da yine Tesla markası yaptı ve hatta bu yatırımdan hemen sonra küçük bir yükselişe de hep birlikte tanıklık etmiş olduk.

Bitcoin, Markaların Dikkatini Çekmeye devam Ediyor

Tesla, Apple, Mastercard ve son olarak bahsi geçen İsrailli şirket… Firmalar, hisselerini arttırmak ve varlık bazında büyüme kaydetmek adına soluğu bitcoin’de alıyor. Gelişmelere bakıldığında bunun ne kadar doğru ve önemli bir adım olduğunu da yine hep birlikte görebiliyoruz. Atılan bu tür büyük adımlar sayesinde bitcoin’in daha popüler hale geldiğini düşünüyoruz. Bireysel yatırımcılar da güven sorununu aşarak yatırımlarını bu varlıktan yana yapmayı tercih ediyorlar.

Marka desteği ve dev yatırımlar, Bitcoin’in piyasa değerini de önemli ölçüde arttırıyor. Şu an piyasa değerine bakıldığında 1 trilyon dolar’ı aştığını da net bir şekilde görebiliyoruz. bu rakam her geçen gün biraz daha artacak ve geleceğin para birimi olarak lanse edilen Bitcoin, zirvedeki yerini her daim koruyacaktır.

Kaynak: Koinbox

Return to “Türkçe”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests