arashlapy
Posts: 1
Joined: Thu Jan 10, 2019 7:54 am

تابلو چلنیوم چیست

Thu Jan 10, 2019 8:18 am

قبل از توضیح تابلو چلنیوم باید گفت که واژه اصلی(چنلیوم) نام دارد.که در کشور ما اکثر مشتریان آنرا با نام چلنیوم میشناسند.چلنیوم یکی از تابلو های تبلیغاتی می باشد که به شکل حروف های برجسته و در کار گاه های تابلو سازی ساخته می شود.چلنیوم یا به زبان لاتین چنلیوم مخفف دو کلمه چنل + آلومینیوم است . چنل به معنی کانال می باشد و به دلیل اینکه بعدا از چسباندن چنلیوم ، حروف چلنیوم ساخته شده حالت (یو) شکل به خود می گیرد، در زبان لاتین از کلمه چنل استفاده می شود.که ترکیب این دو کلمه دلیل بر نام گذاری چنلیوم می باشد.

در سال 1980 میلادی شرکتی به نام ام سی آی در کشور اسپانیا توانست طی مراحلی آلومینیوم را به شکل ورق هایی آینه شکل (چلنیوم فعلی) تبدیل کند که در برابر نور آفتاب سرما و گرد و غبار بسیار مقاوم بود. شرکت ام سی آی محصول خود را با نام آلوراپید روانه بازار نمود که در کشور عزیز ما نیز این محصول مورد استفاده و استقبال تابلو سازان و مشتریان قرار دارد.که یکی از بهترین برند های چلنیوم موجود در بازار ایران و جهان جهت ساخت تابلو چلنیوم به شمار می رود.

روش تشخیص چلنیوم آلوراپید با دیگر چلنیوم ها این است که دور تا دور لبه چنلیوم آلوراپید ساخت اسپانیا و برند آن حک شده است و مورد دومی که این چلنیوم را از دیگر برند ها متمایز ساخته ضخامت بیشتر لبه نسبت به دیگر برندها می باشد. لبه های چلنیوم در سایز های 7,9,11 سانتی متری در بازار موجود هستند و با توجه به قطر قلم حروف ، لبه مورد نظر برای ساخت تابلو انتخاب می شود.

لبه های چلنیوم مرغوب معمولا با نایلونی پوشانده شده است تا از آسیب دیدن روی لبه در هنگام ساخت جلوگیری شود. که بعد از ساخت و نصب تابلو چلنیوم توسط تابلو سازان این نایلون از سطح حروف برداشته می شود تا حروف ساخته شده از نما و جذابیت بیشتری بر خوردار باشد.

قیمت تابلو چلنیوم
قبل از نام بردن عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو چلنیوم باید عنوان کرد که محاسبه قیمت تابلو چلنیوم بر حسب متراژ محیط یا همان متر دور حروف محاسبه میگردد و توسط ابزار متر یا نرم افزارهایی مانند کورل، ایکات و مواردی مشابه انجام می گیرد.
همانطور که گفتیم از کشور های به نام در تولید چلنیوم می توان به اسپانیا اشاره کرد اما بعد از اسپانیا کشور های تایوان و چین نیز شروع به تولید چلنیوم با برند های مختلفی نظیر آلوباند، آلوشاین، آلوتیپ و... نمودند که برخی از این برند ها نیز در نوع خود مرغوب می باشند البته لبه های چلنیوم دیگری هم در بازار موجود می باشند که متاسفانه در مقابل نور آفتاب،سرما و گرد و غبار در مقایسه با لبه های چلنیوم اصلی تغییر رنگ و حالت می دهند.که البته استفاده هر کدام از این لبه ها با توجه به نوع برند و قیمت رول چلنیوم تاثیر مستقیمی روی قیمت تابلو چلنیوم ساخته شده دارند.

انواع تابلو چلنیوم
لبه های چلنیوم دیگری در بازار به نام لترمکس وجود دارند که تفاوت آن با دیگر لبه های چلنیوم این است که فضایی دور تا دور لبه تعبیه شده که در مقایسه با انواع چلنیوم ساده، بعد از ساخت حروف علاوه بر روی حروف دور تا دور آن هم شاهد انعکاس نور خواهیم بود.

در حال حاضر لبه های چلنیوم دیگری نیز با الهام از چلنیوم لترمکس وارد بازار تبلیغات محیطی شده اند که در جهت ساخت انواع تابلو چلنیوم به کار می روند و با نام تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم الماسی و ... در حرفه تابلو سازی شناخته می شوند.

منبع:تابلو سازی نوین لایت

Dr.Metal
Posts: 1
Joined: Fri Jan 11, 2019 1:40 am

Re: تابلو چلنیوم چیست

Fri Jan 11, 2019 1:51 am

چه ربطی داره به سایت و فروم اینجا؟

عابرو نزارید فقط شماها برای ایرانی جماعت

Return to “Farsi / Persian”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests