Ania77
Posts: 1
Joined: Mon Aug 28, 2017 12:15 pm

Jak rozliczać bitcoiny - podstawy księgowo-podatkowe

Mon Aug 28, 2017 12:18 pm

Być może pomocny będzie materiał, w którym poruszamy podstawowe kwestie rozliczania bitcoinów pod kątem podatkowym (wideo Q&A z doradcą podatkowym):
https://www.youtube.com/watch?v=6dGB6aHn3pk

W planach część 2, zachęcam do zostawiania pytań pod wideo lub tutaj, postaramy się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich.

Pozdrawiam,
Ania Pisu


JackDaniels_987
Posts: 2
Joined: Mon May 14, 2018 12:17 pm

Re: Jak rozliczać bitcoiny - podstawy księgowo-podatkowe

Mon May 14, 2018 12:25 pm

Witajcie,

Przyznam otwarcie, iż dopiero zaczynam swoją przygodę z bitcoinami. Póki co jest to dla mnie "czarna magia", ale próbuję dowiedzieć się jak najwięcej we własnym zakresie. Najważniejsze wydaje się zdobycie solidnej wiedzy z zakresu prawa, podatków i finansów. Czy możesz wskazać jakieś profesjonalne podmioty, które już świadczą doradztwo w tym zakresie? Im więcej czytam tym bardziej mam wrażenie, iż są to sprawy w dużej mierze "uznaniowe" i mało uregulowane, a temat jest poważny i warto byłoby zaczerpnąć wiedzy specjalistów.

Pozdrawiam

JackDaniels_987
Posts: 2
Joined: Mon May 14, 2018 12:17 pm

Re: Jak rozliczać bitcoiny - podstawy księgowo-podatkowe

Mon May 14, 2018 12:28 pm

Mam też jeszcze jedno pytanie...

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek nad założeniem spółki zagranicą, aby móc zoptymalizować ewentualny podatek od obrotu kryptowalutą? Skoro polski Minister Finansów chce opodatkować obrót kryptowalutą z użyciem skali progresywnej (nie dając nawet możliwości rozliczania się stałą stawką 19%) to chyba bez problemu można znaleźć odpowiednią jurysdykcję zagraniczną, aby płacić niższe podatki. Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat profesjonalnych firm konsultingowych, które mogłyby odpowiednio doradzić w tym zakresie?

Pozdrawiam

User avatar
JonianNoxha
Nickel Bitcoiner
Nickel Bitcoiner
Posts: 56
Joined: Fri Sep 28, 2018 7:19 am

Re: Jak rozliczać bitcoiny - podstawy księgowo-podatkowe

Sun Oct 28, 2018 5:03 am

Wyróżniamy kilka rodzajów lokat, z usług których możemy korzystać. Poniżej omówmy sobie, na czym polega każda z nich, aby decydując się wybrać lokatę najbardziej odpowiednią do naszych potrzeb w firmę ekassa.pl.

Return to “Polskie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests